Абсолютне ноу-хау. Ми передбачили можливість пошуку за лінком у реєстрі: керівник департаменту аналітики ВC Бабанли

Керівник департаменту аналітики Верховного суду Расім Бабанли розповів про новий сервіс Верховного суду – пошукову базу правових позицій ВС в інтерв’ю Закон і Бізнес.

Відмінностей від комерційних проектів доволі багато, і вони стосуються як контенту, так і технологічних процесів. Щодо контенту: сьогодні, якщо брати до уваги навіть той самий Єдиний державний реєстр судових рішень чи інші платні продукти, слід ураховувати, що вони намагаються забезпечити пошук в усіх рішеннях ВС або в усіх судових рішеннях узагалі. Наша ж ідея полягала в такому: якщо ВС висловив позицію, а потім її повторив у іншому рішенні, то в нашій базі такі речі не повинні дублюватися. Наприклад, якщо є потреба знайти правову позицію щодо визнання заповіту нікчемним, то вона згадуватиметься один раз, а всі пов’язані з її використанням судові рішення вже будуть прикріплені до неї.

Щодо технічних інструментів, які були застосовані, то є два дуже унікальні інструменти, які містить програмний продукт.

Перше — це текстовий пошук за готовим вордівським файлом, який можна завантажити для пошуку відповідних рішень. Друге (і це абсолютне ноу-хау) — ми передбачили можливість пошуку за лінком у реєстрі. Наприклад, юрист, який хоче оскаржити рішення суду першої інстанції, за цим посиланням підбирає потрібну практику. Або ж суддя в апеляції або касації за лінком перевіряє рішення, які оскаржуються,  на відповідність практиці ВС. Зрозуміло, що це «версія 1.0», тому десь база виконує пошук краще, десь — гірше.