Адвокат Іван Павлов, який втік з Росії, заявив, що його розшукує влада

Відомий правозахисник, який втік з Росії минулого місяця після того, як захищав команду найбільшого критика Кремля Олексія Навального, заявив у четвер, що влада РФ оголосила його в розшук.

Про це пише Reauters.

Захисник Іван Павлов відомий у Росії тим, що береться за політично чутливі справи, зокрема захищає людей, яких Федеральна служба безпеки (ФСБ), правонаступниця радянського КДБ, звинувачує у державній зраді чи шпигунстві.

Павлов втік до південнокавказької країни Грузії минулого місяця, заявивши, що не може працювати в Росії через обмеження, введені в рамках кримінального розслідування проти нього.

«20 вересня слідчий у моїй кримінальній справі виніс постанову про оголошення мене в розшук», – написав Павлов у своєму Telegram-акаунті.

ФСБ, МВС і Слідчий комітет РФ – орган, який розслідує тяжкі злочини, не відповіли на запити щодо коментарів.

Павлов потрапив під кримінальне провадження у квітні після того, як його звинуватили в розголошенні секретної інформації про захист колишнього журналіста Івана Сафронова, якого утримують за звинуваченням у державній зраді, яке він заперечує.

Раніше цього року Павлов очолював захист політичної мережі Навального на серії закритих для громадськості слухань, в результаті яких групи були заборонені і визнані як «екстремістські».

Минулого місяця Павлов заявив Reuters, що не думає, що він став мішенню у кримінальній справі через роботу на Навального, а через роки роботи у справах, пов’язаних із ФСБ.