Адвокат ізраїльської пари, затриманої за шпигунство в Туреччині, прибув до Стамбула

Сім’я Морді і Наталі Окнін, яких затримали за фотографування палацу Ердогана, запускає збір коштів на покриття судових витрат.

Про це пише The Times of Israel.

Адвокат ізраїльської пари, затриманої в Туреччині за фотографування президентського палацу, прибув до Стамбула в суботу вранці, щоб зустрітися з місцевими адвокатами та спробувати домогтися їхнього звільнення.

Адвокат Нір Ясловіж прибув до Туреччини від імені родини затриманих і буде брати участь у побаченні разом з представниками консульства Ізраїлю, яке намагатиметься зустрітися з подружжям Морді та Наталі Окнін.

Також у суботу родини подружжя розпочали кампанію зі збору коштів для покриття витрат на судову боротьбу.

Згідно з репортажем Channel 12 у суботу, ізраїльська влада попросила родини поки що не коментували деталі цієї події нікому.

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог у суботу розмовляв із родиною подружжя, сказавши, що він «впевнений у їх невинуватості», і повторив, що пара не має ніякого зв’язку з жодними державними органами безпеки.

“Ми вживаємо заходів для швидкого повернення їх додому”, – сказав він, додавши, що міністр закордонних справ Яїр Лапід допомагає керувати зусиллями.

Турецька влада затримала Окнінів у четвер за те, що вони сфотографували палац президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Пара та їхні родини наполягають на тому, що не знали, що це було незаконно.

Турецький суд у п’ятницю продовжив їм запобіжний захід на 20 днів, а місцева влада заявила, що підозрює Окнінів у шпигунстві, оскільки цей епізод, схоже, переріс у дипломатичну сварку між двома країнами. Ізраїль твердо і офіційно відкинув звинувачення, що пара, є шпигунами.

Рішення тримати подружжя за ґратами здивувало ізраїльських чиновників, які вважали, що суд розпорядиться про їх негайну депортацію з країни на слуханнях про обрання запобіжного заходу у п’ятницю. Затримання екскурсовода, який був заарештований разом із подружжям, продовжили до неділі.

Турецька прокуратура заявила суду, що подружжя підозрюють у шпигунстві, стверджуючи, що вони не лише сфотографували палац Ердогана, а й прилеглі контрольно-пропускні пункти та камери.

Подружжя наполягає, що вони сфотографували палац лише тому, що були закохані у нього, і надіслали фотографії своїм родичам, не знаючи, що це було незаконно.

Зробивши фото, Наталі Окнін надіслала його в сімейній групі WhatsApp з підписом: «Такий гарний будинок».

“Вони не шпигуни”, – сказав судді у п’ятницю адвокат ізраїльтян.

«Прошу негайно відпустити їх додому в Ізраїль», – сказав адвокат. Але сторона обвинувачення наполягала на протилежному, і через три години суддя виніс рішення на користь прокурора.

Невідоме джерело, знайоме з правовою системою Туреччини, повідомило Channel 12: «Зрозуміло, що це було політичне, а не юридичне рішення… Зрозуміло, що елементи в оточенні Ердогана чинили тиск і інформували його так, ніби це були агенти Моссада».

Ясловіж, їхній ізраїльський адвокат, згодом розкритикував це рішення у своїй заяві, назвавши це рішення «дивним і неприйнятним».

Про те, що пару заарештували, родина дізналася лише тоді, коли вони не повернулися додому у вівторок, як було заплановано.