Адвокат Простибоженко повідомив, що в Україні 200 тисяч боржників з аліментів, а це впливає на долю 250 тисяч дітей

Серед боржників з аліментів чоловіки становлять 92%, і від початку повномасштабного вторгнення кількість боржників постійно зростає.

Про це Громадському радіо повідомив Олег Простибоженко, адвокат, кандидат юридичних наук, голова Комітету з цивільного права та процесу НААУ.

«Це передусім пов’язано з ситуацією на ринку праці. Втрата або відсутність роботи не позбавляє людину обов’язку сплачувати аліменти. Вона повинна робити це відповідно до середньої зарплати в області за кожен місяць. При чому, від початку повномасштабного вторгнення у нас середня зарплата не публікується, тому використовуються цифри за січень 2022 року. У Києві це приблизно 21,5 тис. грн, у більш віддалених регіонах може зменшуватися до 12-15 тис. грн. Аліменти є або фіксованою сумою, або 25% від зарплати на одну дитину.

Ці 200 000 боржників не означають, що мова йде про таку ж кількість дітей. Їх, швидше за все, близько 250 000. Крім того, серед боржників є 1% невизначених за статтю, це аліменти на батьків та дружин або чоловіків», — розповів адвокат.

Термін «боржник» має свою специфіку й різне значення, каже адвокат:

«Важливо розрізняти два поняття. Боржник — це той, з кого стягують аліменти. У законодавстві цей суб’єкт іменується саме так. Тобто це не означає, що людина не виконує свій обов’язок. Якщо говорити про боржників зі статистики — це особи, що заборгували щонайменше за три місяці. Тоді цю особу вносять у реєстр боржників. До неї починають застосовуватися засоби примусового стягнення: накладають арешт на майно, забороняють виїзд за кордон, обмежують в праві водіння, та інші заходи. Ніяких змін чи послаблень для платників аліментів не відбулося у зв’язку з повномасштабним вторгненням».

Відчуження майна є поширеною практикою компенсації боргу, наголошує адвокат.

«Закон вимагає забирати й реалізовувати на прилюдних торгах спочатку рухоме майно, і лише потім нерухоме. Поки буде ця заборгованість, особливо, якщо особа не працевлаштована, на її банківські рахунки не надходять кошти, і немає інших джерел, звідки б могла погашатися заборгованість, виконавець перейде до примусової реалізації нерухомості», — розповів Олег Простибоженко.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.