Адвокат Савицька вважає, що найбільшою проблемою у спорах, які розглядаються в судах, – це відсутність у сторін уміння комунікувати, розбиратися в своїх інтересах, визначати свої ризики

Заступник голови Комітету НААУ з питань сімейного права Світлана Савицька взяла участь у круглому столі «Судова влада та медіація: точки перетину», який нещодавно відбувся у Верховному Суді. Спільний із проектом ЄС «Право-Justice» захід приурочили до другої річниці прийняття Закону «Про медіацію».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

“Найбільша проблема, особливо сімейних спорів, які розглядаються в судах, – це відсутність у сторін уміння комунікувати, розбиратися в своїх інтересах, визначати свої ризики, і через це – неможливість доходити до мирової угоди”, зазначила Світлана Савицька.

Адвокат подякувала суддям за те, що вони обізнані у темі медіації і сприяють а іноді і наполягають на тому, аби сторони вирішували або спробували вирішувати питання мирним шляхом. Втім, на її погляд, хоча медіація є ефективним інструментом у сімейних спорах, судді все ж мають враховувати, що існують також «немедіабельні» випадки, у яких не можна примушувати сторони домовлятися.

Дослідження на тему «Два роки застосування Закону «Про медіацію»: здобутки та виклики» представили президентка Української академії медіації Луїза Романадзе та її заступниця Світлана Сєргєєва.

Серед основних здобутків  вони відзначили наявність інформаційних матеріалів і навчальних продуктів з питань медіації різної спрямованості, підготовлених, у тому числі, у Національній асоціації адвокатів України та Вищій школі адвокатури.

Нагадаємо, сьогодні комітети НААУ активно включені у популяризацію цієї теми. Проводяться освітні заходи та заходи з підвищення кваліфікації для адвокатів. З питань медіації можна переглянути:

Коментуючи підсумки заходу, голова Комітету НААУ з питань сімейного права Лариса Гретченко відзначила необхідність покращення доступу громадян до медіаційних послуг. «Перевагами мирного вирішення спорів та конфліктів, особливо стосовно сім’ї та інтересів дітей, є самовизначеність сторін при прийнятті  рішень, готовність домовлятися та виконувати такі домовленості без втручання державних органів, – зауважила вона. – Вбачається доцільним розвиток співпраці  всіх учасників системи правосуддя та організацій медіаторів  для покращення доступу громадян до медіаційних послуг, а також удосконалення процедури врегулювання  спору за участі судді».

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.