Адвокатура підтримує запровадження спеціалізації суддів із розгляду сімейних справ і захисту прав дітей

НААУ направила позицію до проєкту Закону України «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів із розгляду справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей, у місцевих загальних судах та апеляційних судах» (реєстр. № 8416 від 03.02.2023).

Правовий аналіз здійснено Комітетом з сімейного права НААУ, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Законопроєктом передбачається встановлення у місцевих загальних судах та апеляційних судах спеціалізації суддів із розгляду справ, що виникають із сімейних правовідносин і стосуються захисту прав та законних інтересів дітей. Також пропонується обрати уповноваженим здійснювати розгляд цих справ суддю із найбільшим серед суддів цього суду досвідом здійснення вказаної категорії справ і високими морально-діловими та професійними якостями.

НААУ підтримує та схвально оцінює запропоновані зміни, адже запровадження обов’язкової спеціалізації суддів із розгляду сімейних справ і тих, які стосуються захисту прав дітей, сприятиме ефективному розгляду такого роду справ і захисту найкращих інтересів дітей.

З детальною пропозицією можна ознайомитися за посиланням.