Адвокатура вважає неприйнятним скасування Господарського кодексу України

НААУ направила до Верховної Ради України пропозиції та зауваження до проєкту Закону України «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період» (реєстр. № 6013 від 09.09.2021).

Відповідний правовий аналіз документа здійснив Комітет з господарського права та процесу, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

18 січня 2023 року відбулося засідання Комітету, де одноголосно було прийнято рішення про необхідність опрацювання Законопроєкту і направлення відповідних пропозицій в зауважень від імені НААУ до Президента України та комітетів ВРУ з питань правової політики, з питань економічного розвитку, з питань інтеграції України до Європейського Союзу, з урахуванням висловлених позицій членів Ради Комітету під час засідання.

Законопроєктом пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України та визнання таким, що втратив чинність, Господарського кодексу України.

НААУ виступає проти ухвалення відповідного законопроєкту в його запропонованій редакції, адже на сьогодні відсутні усі економіко-правові та соціально-політичні обґрунтування скасування Господарського кодексу України. Втрата особливості національної правової системи у вигляді наявності окремого кодифікованого акта у сфері господарського (комерційного) законодавства, наявність якого повністю корелює із правовою традицією країн-членів ЄС, може бути розцінено міжнародними партнерами як суттєва зміна євроінтеграційного вектора загалом і недотримання умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та їхніми державами-членами.

У цілому скасування Господарського кодексу України матимете наслідком втрату нормативного визначення господарської діяльності, економічної конкуренції, банкрутства та інших спеціалізованих правових категорій, за відсутності закріплення яких виникнуть проблеми з визначенням підвідомчості з цих категорій справ і гостро постане питання існування як спеціалізованої ланки судів господарської юрисдикції.

Більш детально із зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.