Адвокати, які працюють в системі БПД мають отримати за рік не менш ніж 2 залікових бали за навчання з питання безоплатної правової допомоги: внесено зміни у Порядок

Рада адвокатів України заслухала пропозицію представника адвокатів Хмельницької області у складі Ради адвокатів України, голови Комітету з питань безоплатної правової допомоги Каденко О.О. щодо необхідності внесення змін до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.

Про це йдеться у рішенні Ради адвокатів України №168 від 16 грудня 2022 року.

враховуючи, що адвокати, які співпрацюють з системою БПД повинні
володіти ґрунтовними знаннями у цій галузі права для надання якісної та
своєчасної правової допомоги суб’єктам безоплатної правової допомоги;

з метою удосконалення раніше набутих та/або набуття нових
професійних знань адвокатів, дотримання законодавства про адвокатуру, що
регулює надання безоплатної правової допомоги;

врахувавши пропозиції, зауваження та доповнення членів Ради адвокатів
України, керуючись статтями 55, 57 Закону України «Про адвокатуру та
адвокатську діяльність», Розділом ІІ Положення про Раду адвокатів України,
вирішила:

  • Внести зміни до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів України No 63 від 03 липня 2021 року зі змінами, доповнивши Порядок новим пунктом 21-1 наступного змісту: «21-1. Адвокати, які включені до Реєстру адвокатів, які надають БВПД,та/або уклали контракт про надання БВПД на постійній основі або договір про надання БВПД на тимчасовій основі, мають отримати за рівні не менш ніж 2 залікових бали за навчання з питання безоплатної правової допомоги».
  • Доручити Вищій школі адвокатури розробити спеціалізований курс з підвищення кваліфікації для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, а також організувати проведення безоплатних та платних заходів із питань надання безоплатної правової допомоги.