Адвокати та Директор Бюро економічної безпеки України обговорили особливості діяльності БЕБ

У НААУ за ініціативи Комітету з питань митного та податкового права відбувся вебінар «Рік роботи Бюро економічної безпеки України: підсумки, прогнози, перспективи».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Захід відкрив Голова Комітету з питань митного та податкового права Яків Воронін, зауваживши про важливість та необхідність його проведення з огляду на те, що саме адвокати найчастіше взаємодіють з детективами БЕБ, а тому мають безліч питань щодо діяльності Бюро.

Модератором вебінару виступив заступник Голови Комітету з питань митного та податкового права – Дмитро Юровський.

До участі у заході було запрошено Директора БЕБ Вадима Мельника, який розповів про особливості формування та діяльності Бюро економічної безпеки у сфері аналітики, оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування. Окрему увагу спікер приділив питанню взаємодії БЕБ з іншими ЦОВВ (ДПС України, Національна поліція України, Служба безпеки України, Державна служба фінансового моніторингу та іншими). Також було розкрито питання щодо особливостей міжнародної співпраці БЕБ та труднощів, які виникають у матеріально-технічному та інформаційному забезпеченні діяльності БЕБ.

Захід був проведений у форматі питання-відповідь. Зокрема, адвокати, представники комітетів НААУ, поставили питання Директору БЕБ щодо:

  • удосконалення нормативно-правового регулювання кримінальної аналітики;
  • імплементації і взаємозв’язку ILP-моделі з нормами кримінально-процесуального законодавства та законодавства про оперативно-розшукову діяльність;
  • посилення захисту прав адвокатів на досудовому розслідуванні у кримінальних провадженнях, підслідних БЕБ;
  • необхідності безумовного виконання ухвал слідчих суддів про повернення майна.

У обговоренні взяли участь адвокати, члени комітетів НААУ: Сергій Педак, Ірина Нараєвська, Богдан Коваль, Денис Дьомін, Олександр Коваленко, Кристина Шох.

За результатами зустрічі, учасники дійшли висновку про необхідність поглиблення взаємодії між комітетами НААУ та БЕБ з метою ефективного захисту прав адвокатів під час здійснення досудового розслідування БЕБ. Також є потреба в залученні адвокатів для надання методичної допомоги в удосконаленні нормативно-правових актів, якими регулюється діяльність БЕБ.

Посилання на відеозапис вебінару: https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/videos/957941905342771