Апеляційна палата ВАКС підтвердила законність раніше застосованого запобіжного заходу до Одарченка

20 грудня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтримала позицію прокурора та відмовила у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту на рішення ВАКС від 22.11.2023 про застосування запобіжного заходу народному депутату Андрію Одарченку, якого викрили на наданні неправомірної вигоди у біткоїнах голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафі Найєму.

Заслухавши доводи сторін, Апеляційна палата суду ухвалила рішення, яким залишила без змін запобіжний захід, застосований до указаного підозрюваного – тримання під вартою з альтернативою внесення 15 млн грн застави.

За словами адвоката Одарченка, слідчий суддя не проаналізував, яким службовим становищем користувався Мустафа Наєм, коли нібито отримав неправомірну вигоду від її підзахисного.

“Кваліфікація обрана стороною обвинувачення вказана, як тяжкий злочин, такою практикою користуються, і ця справа не стала виключенням. Найбільш можлива кваліфікація могла бути: надання неправомірної вигоди за вчинення дії службовою особою, яка займаючись відповідальним становищем, за прийняття на вплив рішення особою яка виконує функції держави. Серед пунктів, немає повноважень, які б вказували, що Найєм міг би приймати рішення на виділення коштів внаслідок руйнувань. Ми вважаємо, що Одарченко не набув статусу підозрюваного”, — зазначила адвокат.

Сам Одарченко під час засідання суду сказав, що під час обшуків в нього не знайшли ніяких коштів, він все декларує, тому підтримує думку своїх адвокатів.

Оскільки заставу внесено, на особу наразі покладено відповідні процесуальні обов’язки.

Ухвала АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.