Процес мобілізації та проходження військово-лікарської комісії є чітко регламентованими процедурами, що визначаються законодавством України. Ці процедури мають на меті забезпечити безпеку та ефективність комплектування Збройних сил України, враховуючи як права військовозобов’язаних, так і потреби оборони держави, а тому адвокати не повинні втручатись у цей процес.
Таку заяву оприлюднило Волинське ТЦК та СП.
Як зазначила адвокат Вікторія Татарин, її теж неодноразово не допускали до клієнтів, які проходили ВЛК у терцентрах комплектування чи намагалися оформити відстрочку від мобілізації. На місце доводилося викликати поліцію.
“З останнього випадку — до мене звернувся клієнт, який перебуваючи в приміщенні ТЦК, написав заяву на відмову від мобілізації. Він розумів, що за це в нього буде кримінальна справа, він з цим погодився, але дві доби після написання заяви його утримували з невідомих причин.Будь-які звернення до поліції, чи до обласного ТЦК, на жаль, не давали результату. На сьогодні його випустили, він пропрацьовує свою ситуацію надалі”, — розповіла Вікторія Татарин Суспільному.
Ситуацію прокоментував заступник голови Комітету НААУ заявивши, що ігнорування ТЦК гарантій адвокатської діяльності, крім національного законодавства, також порушує міжнародні стандарти, визначені ООН в Основних принципах про роль юристів. А це свідчить про тиск та втручання в професійну діяльність, що унеможливлює належний захист прав та свобод людини і громадянина.
Позиція Волинського ТЦК стосовно адвокатів не витримує жодної критики, засвідчує найвищий рівень правового нігілізму в державі за часів незалежності України, а також може містити ознаки злочину, передбаченого 397 (Втручання в діяльність захисника чи представника особи) Кримінального кодексу, який не можна виправдати умовами воєнного стану.
В СІЗО і тюрму можна, у ТЦК — ні: реакція омбудсмана
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Волинський обласний ТЦК та СП порушує права людей.
Позицію омбудсмана Суспільному озвучила його представниця на Волині Юлія Спас. З її слів, згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.
“Навіть, в умовах воєнного часу не може бути громадянин України позбавлений такого права. Хочу зауважити, що у нас адвокати на підставі відповідних документів мають право входити і в СІЗО, і в тюрму, і в різні місця несвободи до своїх клієнтів, конфіденційно спілкуватися з ними, а в обласний ТЦК чомусь не можуть”, — зазначила Юлія Спас.
Представниця омбудсмана на Волині також додала, що скерувала до обласного ТЦК офіційний лист із проханням роз’яснити, яким чином здійснюється допуск чи не допуск адвокатів і на яких підставах це відбувається.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.