Чотирьох поліцейських судитимуть за безпідставне та непропорційне застосування сили

Прокурорами спеціалізованого підрозділу Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальні акти у трьох кримінальних провадженнях за фактами перевищення повноважень, що супроводжувалося насильством, застосуванням спеціальних засобів та болісними й такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями (ч.2 ст. 365 КК України).

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Зокрема, у двох кримінальних провадженнях фігурують правоохоронці – працівники патрульної поліції, які не лише безпідставно затримали осіб, що згодом було підтверджено відповідними рішеннями суду, а й застосували до них силу, яка була явно непропорційна їхній поведінці та діям. Внаслідок таких дій поліцейських четверо осіб отримали численні тілесні ушкодження, у тому числі середнього ступеню тяжкості – переломи кінцівок.

Ще одне провадження стосується невиправданого застосування сили до затриманих осіб з боку працівника карного розшуку. Розслідуванням встановлено, що така практика була системною в роботі цього правоохоронця, що свідчить про неналежний контроль з боку його керівництва. Після одного з таких випадків правоохоронець був лише переведений до іншого відділу поліції, де з часом знову застосував невиправдану силу до затриманої особи.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.