Чи може боржник у виконавчому провадженні оскаржити дії державного чи приватного виконавця щодо накладення арешту на майно?

Суддя касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Наталія Сакара взяла участь в онлайн-практикумі «Юридична доктрина, практика ЄСПЛ та Верховного Суду у цивільних справах», організованому журналом «Право України» та юридичним порталом Ratio Decidendi.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Наталія Сакара звернула увагу на постанову ОП КЦС ВС від 24 травня 2021 року у справі № 712/12136/18, в якій зроблено висновок щодо права на пред’явлення позову про зняття арешту з майна. Під час розгляду цієї справи постало питання, чи може боржник у виконавчому провадженні оскаржити в порядку позовного провадження дії державного чи приватного виконавця щодо накладення арешту на майно.

Суд дійшов висновку, що сторони виконавчого провадження мають право оскаржити рішення, дії або бездіяльність органів державної виконавчої служби, їх посадових осіб, виконавців чи приватних виконавців у порядку судового контролю, оскільки виконання судового рішення є завершальною стадією судового розгляду.

Натомість, пояснила доповідачка, якщо особа не є боржником, але вважає, що арештоване майно належить їй, вона може пред’явити позов про зняття арешту.