Cуддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя

Вища рада правосуддя на засіданні 8 червня 2021 року розглянула клопотання першого заступника Генерального прокурора Романа Говди про тимчасове відсторонення судді Донецького окружного адміністративного суду Череповського Євгена Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначено у поданні першого заступника Генерального прокурора, суддя Череповський Є.В. підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство) в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України.

Оцінюючи мотиви, наведені у клопотанні, Вища рада правосуддя не встановила обставин, які могли б свідчити, що це клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність цього судді щодо здійснення правосуддя.

Наявність кримінального провадження може поставити під сумнів безсторонність судді при здійсненні правосуддя та з огляду на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства значною мірою зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Відповідно до статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя може бути тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя на строк не більше двох місяців у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора або його заступника в порядку, встановленому законом. Рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя ухвалюється Вищою радою правосуддя.

З огляду на зазначене, Вища рада правосуддя вирішила в межах строку досудового розслідування тимчасово, до 19 липня 2021 року, відсторонити суддю Донецького окружного адміністративного суду Євгена Череповського від здійснення правосуддя.

3 червня 2021 року ВРП надала згоду на утримання під арештом судді Донецького окружного адміністративного суду Євгена Череповського.