ДБР розпочало розслідування щодо побиття адвоката Осипчука у Бердянську: НААУ

Територіальне управління ДБР, розташоване у Мелітополі, здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перевищення влади слідчим бердянського відділу Нацполіції та прокурором Бердянської місцевої прокуратури, які у грудні 2020 року влаштували побиття адвоката Миколи Осипчука.

Про це НААУ повідомила Запорізька обласна прокуратура у відповідь на звернення НААУ до Офісу Генерального прокурора.  

Провадження відкрито за ч.2 ст 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством або погрозами його застосування тощо).

Нагадаємо, 11 грудня минулого року стався напад на адвоката Миколу Осипчука у Бердянському міськрайонному суді Запорізької області.

Змушуючи взяти участь у процесуальних діях без передбаченого КПК України необхідного та належного повідомлення, місцевий прокурор та невідомі особи, які перебували у залі суду, нанесли адвокату тілесні ушкодження. Близько двох годин його блокували у будівлі суду, поки члени Регіональної ради Запорізької області його не вивільнили.

НААУ звернулася того ж дня до керівництва МВС, Нацполіції, Офісу Генерального прокуратура з приводу нападу на адвоката Миколу Осипчука з проханням вжити всіх необхідних заходів для встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та притягнення їх до кримінальної відповідальності.