Деталі справи про сексуальні домагання в армії

У Чернігові триває протистояння між жінкою-військовослужбовцем та її екскерівником — колишнім військовим комісаром. Вона звинуватила його у сексуальних домаганнях, а він її — у розповсюдженні неправдивої інформації.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Підполковниця ЗСУ Ольга Деркач звинуватила полковника Олександра Криворучка у сексуальних домаганнях. Він натомість подав позов до суду про захист честі, гідності та ділової репутації і вимагає спростувати начебто неправдиву інформацію, яку його підлегла кілька місяців тому розповіла в ЗМІ.

Тим часом чоловік вже звільнився з лав ЗСУ та вийшов на пенсію.

Поки триває розслідування щодо обвинувачень у сексуальних домаганнях (відкрито кримінальне провадження), суд намагається розглянути цивільний позов полковника.

Та вже вдруге підготовче засідання доводиться переносити. Перший раз до зали суду не з’явився ані сам позивач, ані його адвокат. Вдруге Олександра Криворучка теж не було, але захисник прийшов та одразу попросив оголосити у засіданні перерву.

“Розглядається кримінальне провадження. Ми не можемо викликати до суду свідків, які б могли дати покази, бо вони є фігурантами іншого кримінального провадження, і вони мають обов’язок не розголошувати ті відомості, які їм стали відомі, без дозволу прокурора або слідчого”, – пояснив свою позицію адвокат Олександра Криворучка Ігор Ананко.

За його словами, ті обставини, які повинні досліджувати у цивільному провадженні, є предметом розгляду й у кримінальному. Тому, якщо буде якесь рішення у цивільному, воно буде мати вплив на кримінальне.

Він говорить про можливу колізію доказів в обох провадженнях.

Суддя поцікавилася в адвоката, навіщо ж тоді його клієнт подавав позов про захист честі та гідності саме тепер, адже через це і виникають проблеми, на які вказує захисник.

“Нам ніхто не повідомляв, що є кримінальне провадження, тому що ми не є стороною у справі”, – пояснив адвокат Ігор Ананко.

Адвокат Ольги Деркач Тетяна Веремій вважає, що позов Криворучка про захист честі, гідності та ділової репутації поки що не може розглядатися у суді, справу потрібно закрити.

“Якщо відомості та факти перевіряються в порядку кримінального судочинства, то позов про захист честі і гідності поданий передчасно. Він не може бути в принципі розглянутий, доки не буде рішення у кримінальній справі”, – каже адвокатка.

Вона наполягає, що переносити справи – це не вихід, а тому потрібно закрити справу про захист честі та гідності до розгляду кримінального провадження.

Суддя вирішила оголосити перерву у підготовчому засіданні. Його перенесли на квітень.