До 7 років ув’язнення засуджено екс-начальника одного з департаментів Харківської ОДА

19 травня 2022 року Вищий антикорупційний суд оголосив обвинувальний вирок колишньому начальнику Департаменту капітального будівництва Харківської ОДА, якого 3 серпня 2020 року викрито на підбурюванні до надання неправомірної вигоди в сумі 1,320 млн гривень.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура в офіційному Телеграм-каналі.

Посадовець ОДА, який в минулому обіймав посаду в управлінні ПЕК, вирішив переконати представника особи, яка потребувала приєднання електроустановки до мереж, надати неправомірну вигоду нібито з метою її подальшої передачі керівництву АТ «Харківобленерго». «Вартість» послуг із підключення чиновник оцінив із розрахунку 2200 грн за кожен із 600 кВт потужностей. Його було затримано «на гарячому» одразу після отримання 1,320 млн гривень обумовлених коштів.

Оцінивши зібрані докази та доводи сторін, Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок, яким визнав вказану особу винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 15, ч.4 ст. 190; ч.2 ст. 15, ч.4 ст.27; ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 369 КК України.

За вироком суду колишньому очільнику департаменту Харківської ОДА призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна з позбавленням 6 рангу державного службовця та з позбавленням на три роки права обіймати посади державної служби в органах державної влади, іншому державному органі, його апараті, секретаріаті.

Також суд застосував до вказаної особи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до набрання вироком законної сили. Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення в суді апеляційної інстанції.