До суду надійшов вже третій позов щодо результатів відбору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов ще один позов щодо оскарження результатів відбору кандидатів для обрання суддею  Європейського суду з прав людини від України.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Цього разу позивачем зазначена Оксана Преображенська, відповідачем – Конкурсна комісія із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, третіми особами – Президент України Володимир Зеленський та Міністерство закордонних справ України.

Серед вимог позову – скасувати рішення про відібрання кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України, прийняте Конкурсною комісією за результатами співбесід, проведених 13-14 травня 2021, та на підставі якого на сайті Офісу Президента України було оприлюднено список відібраних кандидатів.

Разом із позовом до суду надійшла заява про його забезпечення, в якій позивач просить суд:

  • – зупинити дію оскаржуваного рішення Конкурсної комісії;
  • – заборонити Голові Конкурсної комісії подавати список відібраних кандидатів до Міністерства закордонних справ України та повідомляти Президента України про результати конкурсу;
  • – заборонити МЗС вносити до Ради Європи список кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.

Наразі суд вирішує питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.