Досудове розслідування щодо судді Тандира завершено, обвинувальний акт за ч. 3 ст. 286-1 КК передано до суду

Обвинувальний акт відносно колишнього голови Макарівського районного суду Київської області передано до суду.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

На початку серпня працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно судді, який за кермом автомобіля спричинив смертельну дорожньо-транспортну пригоду на блокпості в Києві. Внаслідок ДТП загинув 23-річний військовослужбовець Національної гвардії України.

Всього за час розслідування проведено 18 експертиз, серед яких судово-медичні, хімічні, технічні та інші. Оскільки суддя володіє спеціальними професійними знаннями, методиками та багатою судовою практикою розгляду правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, під час відібрання біологічних зразків він спробував спотворити їх вміст з метою приховування стану алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на це, висновками судових експертиз підтверджено вміст алкоголю у наданих зразках. Стан сп’яніння підтверджено також висновками інших експертиз. За результатами автотехнічної, трасологічної та технічної експертиз доведено порушення Правил дорожнього руху, недотримання заборон дорожніх знаків та значне перевищення швидкості на момент зіткнення.

Суддя підозрюється у порушенні правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що спричинили смерть потерпілого за ч. 3 ст. 286-1 КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років.