Дружина ув’язненого адвоката відкрила юридичну консультацію для тих, хто бореться з китайською системою правосуддя

Сюй Янь, дружина ув’язненого адвоката з прав людини Юй Веншена, створила юридичну консультацію, щоб допомогти людям, які борються з китайською системою правосуддя.

Про це повідомляє Radio Free Asia.

Зараз Ії чоловік Юй відбуває чотирирічний термін ув’язнення за «підбурювання до підриву державного устрою» після того, як він був затриманий під час загальнонаціональної операції, спрямованої проти адвокатів, організованою правлячою Комуністичної партії Китаю.

Незважаючи на те, що його звільнення заплановано на березень 2022 року, Юй сказав, що досі не зрозуміло, чи зможе він відновити ліцензію на адвокатську діяльність.

«Юй Веншену буде дозволено повернутися додому приблизно через чотири місяці… але його ліцензію на заняття адвокатською діяльністю було анульовано, тому його здатність працювати адвокатом буде сильно обмежена», – сказала дружина.

«Це матиме величезний вплив на його кар’єру та нашу сім’ю», – сказала Сюй, яка повідомила, що відкрила компанію на своє ім’я, щоб виправити ситуацію, в якій опинилась її родина.

За її словами, суд також засудив Юй до трьох років позбавлення політичних та інших прав, що означає, що протягом наступних п’яти років він не зможе самостійно створити компанію.

«Деякі адвокати зазнали серйозного фінансового удару, а деякі навіть відчувають побутові труднощі», – сказала Сюй. «Одним із способів владнати з цим може бути надання юридичних консультаційних послуг».

Нова консалтингова компанія Сюй, Beijing Wenshun Legal Consulting Services, була офіційно зареєстрована та отримала ліцензію на ведення бізнесу два тижні тому, а Сюй Янь стала юридичним представником компанії.

«Компанію було успішно створено 12 жовтня 2021 року», – сказала вона. «Юй Веншен хотів, щоб компанія називала Wensheng, але ви не можете використовувати особисті імена для компаній, тому я вибрала замість цього Wenshun».

“Ця символічність говорить про те, що для Веншена все піде гладко, чого я б побажала йому, як його дружина”, – сказала вона. «Ще один особливий збіг – 12 жовтня також є моїм днем народження».

Правозахисник Се Ян, який знає Юй і Сюй, сказав, що вона дуже розумно впоралася з ситуацією.

«Останнім часом Комуністична партія Китаю накладає на адвокатів дедалі жорсткіші обмеження, забороняючи їм говорити чи розголошувати будь-які подробиці справ, над якими вони працюють», – сказав він.

«Адвокатам наділи намордники, і вони не мають незалежного голосу… тож, можливо, чи це не єдиний спосіб, до якого вдалась дружина ув’язненого адвоката, виправити ситуацію з юридичною професією», – сказав Се.