Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо судді Донецького окружного адміністративного суду Арестової

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, у якої журналісти Радіо Свобода виявили російське громадянство. Підставою стала дисциплінарна скарга на суддю Арестову, яку після виходу розслідування «Схем» подала громадська організація «Всеукраїнське обʼєднання «Автомайдан» ще в серпні 2023 року.

Рішення відкрити дисциплінарну справу Вища рада правосуддя ухвалила 22 травня 2024 року.

«Заслухавши доповідача – члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Сасевича О. М., вивчивши його висновок та матеріали попередньої перевірки, Третя Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку про наявність підстав для відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Донецького окружного адміністративного суду Арестової», – йдеться в акті ВРП.

Також, у рішенні зазначається, що під час попередньої перевірки встановлено обставини, що «можуть вказувати на наявність у діях судді Донецького окружного адміністративного суду Арестової Л. В. ознак дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Також, в рішенні згадується лист Служби безпеки України від 21 липня 2023 року, надісланий на адресу ВРП, про те, що Людмила Арестова отримала російський ідентифікаційний податковий номер, використовуючи паспорт громадянина РФ. І цей ІПН, згідно з перевіркою через російський сервіс «Недействительные ИНН физических лиц» на сайті Федеральної податкової служби РФ, серед недійсних не значиться.

«На переконання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, обставини, на які покладається СБУ у своїх листах, можуть викликати обґрунтовані сумніви у неухильному дотриманні суддею Донецького окружного адміністративного суду Арестовою Л.В. норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду», – йдеться у рішенні.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.