Факт проведення правоохоронними органами профілактичної бесіди не може свідчити про систематичне насильство щодо заявника

31 жовтня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про видачу обмежувального припису.

За результатами розгляду Верховний Суду складі колегії суддів Касаційного цивільного суду прийняв постанову, в якій зазначив таке.

Відповідно до частини третьої статті 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»рішення про видачу обмежувального припису або про відмову у видачі обмежувального припису приймається на підставі оцінки ризиків.

У справі, що переглядається, встановлено, що Головним управлінням МВС України в місті Києві за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 проведено перевірку , за результатами якої в діях синів заявника – ОСОБА_2 , ОСОБА_3 склад злочину чи адміністративного правопорушення відсутні, проведено профілактичну роботу з ОСОБА_2.

18 та 27 грудня 2017року начальник Солом`янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві Національної поліції України Василенко П. Ю.під час перевірки за зверненням ОСОБА_1 надав відповідь щодо відсутності в діянні ОСОБА_2 ознак кримінального правопорушення.

Відмовляючи в задоволенні заяви про видачу обмежувального припису, суди першої та апеляційної інстанцій виходили із відсутності даних про те, що до ОСОБА_1зі сторони ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вчинялося домашнє насильство, а тому суди вважали відсутніми підстави для застосування обмежувального припису що до заінтересованих осіб у вигляді тимчасового обмеження у праві користування будинком, співвласником якого є заявник.

Верховний Суд погодився із зазначеним висновком судів та вказав, що оскільки проведеними правоохоронними органами перевірками не встановлено в діях ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ознак кримінального чи адміністративного правопорушення, а факт проведення правоохоронцями із ОСОБА_2 у 2011році профілактичної бесіди не може свідчити про систематичне насильство з його боку щодо заявника.

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 31 жовтня 2019 року у справі No 760/26496/18 (провадження No 61-8819св19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85541283