Фонд гарантування вкладів фізичних осіб тепер має право подавати цивільні позови за дорученням кредиторів неплатоспроможних банків

Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до статті 128 Кримінального процесуального кодексу України про особливості придбання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб статусу цивільного позивача.

За законопроект №4547 проголосували 274 народних депутати.

Законом встановлюється, що цивільний позов в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку або банку, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію з підстав, визначених ч. 2 ст. 77 Закону “Про банки та банківську діяльність”, вимоги яких акцептовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, може пред’являтися Фондом за дорученням таких осіб.

У такому разі Фонд гарантування вкладів фізосіб набуває статусу цивільного позивача, який зберігається за ним після припинення діяльності неплатоспроможного банку або банку, щодо якого було прийнято рішення про ліквідацію з підстав, визначених ч.2 ст. 77 Закону “Про банки та банківську діяльність”, як юридичної особи.