Фундаментальна інституалізація адвокатури лише сприятиме тому, щоб адвокатура ставала міцнішою: народний депутат Качура

Народний депутат партії “Слуга народу” Олександр Качура відповів Закон і Бізнес на питання: “Чи потрібна в Україні адвокатська монополія? І як така монополія, на вашу думку, може бути пов’язана з іншими питаннями юридичного ринку, які сьогодні є актуальними?”

У політичній силі, яку я тепер представляю, розходяться точки зору на це питання. Як партійний спікер я озвучував у стінах парламенту позицію фракції, але всі знають

мою особисту позицію, яку я відстоюю. Це призводило до суперечок усередині фракції, коли я чи не єдиний не проголосував за направлення законопроекту щодо змін до Конституції до Конституційного Суду. Це було ще тоді, коли голосування всупереч позиції фракції було чимось екстраординарним. Але в мене вистачило сміливості проголосувати проти цього рішення, і я переконував колег у тому, що це не на часі.

Особисто я думаю, що люди, які мають свідоцтва адвоката, більш підготовлені для представництва інтересів клієнта. Є відомий вислів, що кожен адвокат є юристом, але не кожен юрист є адвокатом. Нам удалося заморозити процес щодо зняття адвокатської монополії, і я буду надалі переконувати колег, що нинішня модель довела свою ефективність — якість юридичних послуг покращилась. Уважаю, що фундаментальна інституалізація адвокатури лише сприятиме тому, щоб адвокатура ставала міцнішою.

У мене в практиці було, що агрономи за освітою приходили в суди захищати інтереси осіб. Тому має бути встановлений такий фільтр, який стримуватиме від непрофесійних вчинків.