Генеральний прокурор США пообіцяв допомогти розслідувати та переслідувати російських військових злочинців

Генеральний прокурор США Меррік Ґарланд підтвердив зобов’язання Сполучених Штатів виявляти, заарештовувати та притягувати до відповідальності осіб, причетних до військових злочинів і звірств, скоєних під час вторгнення росії в Україну у вівторок під час візиту до цієї країни.

Про це пише Reuters.

Ґарланд зустрівся з генеральним прокурором Іриною Венедіктовою під Львовом та оголосив про створення групи, яка зосередиться на відповідальності за військові злочини, повідомили у Департаменті юстиції.

“Сполучені Штати надсилають однозначне повідомлення. Немає де ховатися. Ми будемо, ми і наші партнери будемо використовувати всі доступні шляхи, щоб переконатися, що ті, хто несе відповідальність за ці звірства, були притягнуті до відповідальності”, – сказав Ґарланд журналістам.

Новостворена команда буде допомагати Україні у кримінальному переслідуванні, зборі доказів та судовій експертизі порушень прав людини, військових злочинів та інших звірств, повідомили у відомстві, додавши, що провідним радником команди є посадовець Міністерства юстиції, який свого часу очолював зусилля з розшуку нацистів та військових злочинців.

«Америка – і світ – бачили багато жахливих зображень і читали жахливі розповіді про жорстокість і смерть, які стали результатом несправедливого вторгнення росії в Україну», – сказав Ґарланд.