Голова Касаційного адміністративного суду у складі ВС Смокович закликав підсилити захист прав держслужбовців

У 2021 році до судів першої інстанції надійшло 37 415 справ, у яких державні службовці звернулися за захистом своїх прав, розглянули суди 29 831 справу, з них із задоволенням позовних вимог – 23 164. Такий високий відсоток задоволення позовів, майже 80%, свідчить про неналежний рівень дотримання гарантій державних службовців.

Про це заявив голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович під час щорічного Міжнародного круглого столу «Державна служба України: сучасні виклики та перспективи повоєнної трансформації».

У своєму виступі Михайло Смокович навів приклад щодо дотримання гарантій прав державних службовців за європейськими стандартами: «Для того щоб у Німеччині звільнити з посади державного службовця за порушення присяги, суб’єкт владних повноважень – роботодавець має звернутися до суду і довести цей факт. Звільнити держслужбовця можна лише за рішенням суду. Проте якщо суд визнає, що порушення не достатньо тяжке, то може застосувати інше покарання, наприклад таке, як догана, і залишити державного службовця на його посаді».