Голова Комітету НААУ Андрій Шабельніков пояснив кого торкнеться економічне бронювання

Поява законопроектів щодо «економічного бронювання» – вже крок уперед, який дасть можливість українській економіці вижити. Проте для всіх мають існувати чіткі правила.

На цьому наголосив голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков в ефірі телеканалу Espreso, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Якщо ми говоримо про модель, то 20 тис. грн. військового збору, яка є основною у цих проектах – це просто податок, який був 1,5%. А тепер це буде конкретна сума – 20 тис. грн. окремого військового податку, – зауважив він. – Якщо говорити про запобіжники, то вони прості: коли це стосується ФОП, то він має функціонувати на ринку не менше 1 року і щомісячно отримувати платежі в розмірі, в якому встановить Верховна Рада. Це може бути і 20 тис., і 40 тис. і 60 тис. грн. щомісячно… І це не буде означати, що завтра чи післязавтра станеться так, що зареєструються тисячі ФОПів фіктивних, які будуть робитись під цю модель».

Інша модель стосується працівників, які отримують зарплату понад 35 тис грн. «Щодо другої моделі про працівника – це заробітна плата, яка може сягати 35 тис грн. Якщо ми говоримо про навантаження на цю заробітну плату, то майже половина заробітної плати піде в бюджет податків. Це для бізнесу шалене навантаження. І так само підприємство має функціонувати не 1 рік на ринку або хоча б один рік на ринку показувати показники надходження», – пояснив адвокат.

Голова Комітету НААУ переконаний, що кількість заброньованих працівників за напрямом «економічного бронювання» не буде сягати тисяч через навантаження на підприємства.

«Статистика така, що від загальної кількості ФОПів менше 5%, якщо брати вік, який є призивним. Це малий відсоток. Якщо брати кількість заброньованих згідно двох постанов Кабінету Міністрів – вона значно більша, ніж можливість, яка буде. То керівник підприємства сам може визначити цінних працівників, яких зможе забронювати. Але він не зможе забронювати, на жаль, всіх, тому що це шалене навантаження на кожне підприємство. Але одного, двох працівників він зможе забронювати», – підкреслив адвокат.

Головною умовою ухвалення законопроектів про економічне бронювання А. Шабельніков назвав чітко прописані загальні правила в законодавстві: яка сума має сплачуватися ФОПом для бронювання і на яких умовах, яка заробітна платня має бути у працівника, аби він міг отримати бронь від підприємства.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.