Голова комітету ВРУ з питань правової політики Маслов повідомив, що критерій розгляду малозначних справ знижено з 302 до 91 тис грн

19 червня 2024 року на пленарному засіданні Верховної Ради України прийняла Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах».

Про це повідомляє ВРУ.

Закон прийнято з метою приведення положень Цивільного процесуального кодексу України у відповідність із Рішенням Конституційного Суду України від 22 листопада 2023 року № 10-р(II)/2023.  З метою комплексного законодавчого врегулювання інституту судового захисту у малозначних спорах законом передбачено аналогічні зміни і до Кодексу адміністративного судочинства України. Так, положеннями закону внесено зміни до приписів частини шостої статті 19, частини п’ятої статті 274, частини першої статті 369 Цивільного процесуального кодексу України, а також до статті 12, частини четвертої статті 257, частини шостої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

«Якщо до цього часу цивільні спори наших громадян в сумі до 302 тис. грн могли розглядатися без їхньої участі в судовому засіданні, то зараз ми знизили поріг на виконання рішення Конституційного суду, приблизно до 91-ї тис. грн», – зазначив голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.