Депутат від фракції “Слуга народу” та голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов вважає, що судовій системі не дає розвиватися дуже багато чинників, від організаційних моментів до екзистенційних.
Про це він заявив в інтерв’ю Телеграф.
“Про організаційні. Про яку якість судового розгляду можна казати при такому шаленому навантаженні — по 200—300 судових справ на місяць. В перерахунку на робочий час на розгляд однієї справи виходить по 10 чи менше хвилин. І це при колосальній нестачі суддів, при шаленому навантаженні — звісно, якість може бути дещо під запитанням.
Низькі заробітні плати апаратів. Необхідно розуміти, що суддя не працює самостійно. У нього є секретар, помічник, працівники канцелярії. І від їхньої злагодженої роботи залежить сприйняття людьми системи правосуддя, довіри до неї. Бо коли людина заходить до суду, перше, з ким вона стикається, є охорона. Потім канцелярія. Іноді учасник справи навіть суддю не бачить, тому що є заочні рішення, без участі сторін, але все це формує думку. Тут є колосальні проблеми, вкрай незадовільні ситуації. Відверто низький рівень заробітної плати працівників апаратів судів порівняно із навантаженістю і важливістю їхньої роботи”, – повідомив Денис Маслов.
Також голова комітету повідомив, що наразі секретарі судових засідань отримують від 9 до 11,5 тисяч гривень.
Якщо ми говоримо, наприклад, про секретаря судового засідання чи помічника. Секретар судового засідання – це людина з вищою юридичною освітою. Помічник також має бути юристом, щоб допомагати в написанні документів, шукати відповідну інформацію, аналітику тощо. Для них зарплати мають бути наближені до ринкових умов. І якщо в Києві це одна заробітна плата, то в Тернополі зовсім інша, а в маленькому селищі теж інша. Тому сказати про єдину цифру не можна.
Зараз секретар судового засідання отримує від 9 до 11,5 тисячі гривень, при цьому бувши особою, яка задіяна в процесі, несучи відповідальність.
Приміщення судів подекуди перебувають у незадовільному стані. Іноді не вистачає судових приміщень — це теж справляє враження і впливає на довіру з боку суспільства. Ми були якось в одному суді на Закарпатті. І там після пожежі повністю реконструювали будівлю. Поспілкувались із головою суду, вона розповіла, що після ремонту сторони стали більше миритися і домовлятися, стало менше конфліктних справ. Це все сприяє”. – сказав Маслов.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.