Голові Касаційного адміністративного суду ВС Михайлу Смоковичу лише за науковий ступінь доплатили 2,3 млн грн

Четверо вихідців з Волині, які нині є суддями Верховного Суду, щороку отримують приблизно від 250 до 400 тисяч гривень доплат за наукові ступені. З грудня 2017 до жовтня 2023 року їм загалом нарахували 6 мільйонів 700 тисяч гривень.

Про це на своїй сторінці у Facebook інформує громадська ініціатива «Офіс очищення судової системи» з посиланням на офіційну відповідь Верховного Суду, повідомляє “Сила правди”.

105 суддів Верховного Суд є кандидатами чи докторами наук. Серед них – четверо волинян. Згідно із законом, їм за це передбачена доплата – 15 і 20% від окладу відповідно. Щомісяця судді-науковці отримують від 20,5 до 31,5 тис грн. такої доплати. З грудня 2017-го до жовтня 2023-го вихідці з Волині у Верховному Суді отримали 6 мільйонів 700 тисяч гривень таких нарахувань.

Найбільше доплатили голові Касаційного адміністративного суду Михайлу Смоковичу – 2,3 мільйона гривень. Він має ступінь доктора наук, викладає в Національному університеті «Острозька академія» та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Михайло Смокович народився в с. Великий Курінь на Любешівщині в багатодітній селянській родині колгоспників. Трудовий шлях починав слідчим прокуратури у Луцьку, з 1996 до 2001 працював суддею Луцького міського суду, згодом до 2004 – суддею Апеляційного суду Волинської області. У грудні 2003 року обраний суддею Вищого адміністративного суду. Указом президента від 10 листопада 2017 року призначений суддею Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, а 6 грудня очолив цей суд.

Суддя Верховного Суду Василь Крат родом з селища Любешів. У 2004 році закінчив магістратуру за спеціальністю «Правознавство» Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. Працював юристом, навчався в аспірантурі тієї ж академії. З 2007-го — асистент, доцент кафедри цивільного права Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого. У 2017-му указом Президента України призначений суддею Верховного Суду.

Він захистив ступінь кандидата юридичних наук, входить до редакційної ради юридичного журналу «Право України» та редакційної колегії журналу «Вісник Верховного Суду». З грудня 2017-го по жовтень 2023-го йому нарахували один мільйон 635 тисяч гривень доплати.

Суддя Касаційного цивільного суду Алла Олійник родом з Володимира, де закінчила місцеву школу №4. Згодом вступила і закінчила Луцьке державне музичне училище. У 1992 році закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю «Правознавство». Згодом працювала у володимирському суді, облдержадміністрації та Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Опісля переїхала навчатися та працювати до Києва.

Вперше суддею стала у 2003 році у Шевченківському районному суді, згодом до 2011 року працювала в Апеляційному суді м. Києва. У грудні 2010 року обрана на посаду судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. У 2014 році призначена членкинею Вищої ради юстиції, яку згодом перейменували у Вищу раду правосуддя. У 2017 році указом Президента України призначена суддею Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Науковий ступінь кандидата юридичних наук Алла Олійник здобула ще у 1998 році. Із 2017 року їй загалом нарахували один мільйон 486 тисяч гривень доплати.

Суддя Касаційного цивільного суду Андрій Грушицький, який приєднався до Верховного Суду найпізніше серед перерахованих волинян, отримав впродовж останніх кількох років один мільйон 287 тисяч гривень доплати за науковий ступінь. Він теж є кандидатом юридичних наук. Із 2007-го до 2013-го року він працював суддею Луцького міськрайонного суду. З 2013-го до 2019-го був суддею в Апеляційному суді Волинської області. У 2019-му в результаті конкурсу став суддею Верховного Суду.

В ініціативі «Офіс очищення судової системи» будуть ініціювати питання перевірки наукових робіт суддів Верховного Суду на плагіат з метою притягнення плагіаторів до відповідальності та закликає суддів, які не самі писали свої роботи, відмовитися від наукового ступеня та повернути одержані за це доплати в Державний бюджет України.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.