Громадське офіційно визнало, що розмістило відносно Андрія Портнова матеріал за гроші: адвокат Каріна Мікітян

У судовому процесі юриста Андрія Портнова проти «Громадського» вперше встановлений прецедент замовності матеріалу та його розміщення за гроші.

На неодноразову вимогу суду та під тиском доказів «Громадське» офіційно визнало, що розмістило відносно А.Портнова матеріал за гроші. 9342 грн сплатило «Громадське» за матеріал про начебто причетність А.Портнова до окупації Криму, яке було розміщене «Громадським» в розділі «Реклама», — заявила адвокат А.Портнова Каріна Мікітян, надавши відповідну копію документа.

Про це повідомляє ЗіБ.

Адвокат зазначила, що це фактично стало прецедентом, коли в судовому процесі про захист честі і гідності доведено, що недостовірна інформація відносно особи була розміщеною за

гроші й на пряме замовлення. З метою приховати цей факт «Громадьске» зняло власну публікацію, але на повторну вимогу суду було вимушено надати ліквідовану сторінку.

Як повідомляв «ЗіБ», раніше «Громадьске» у своєму відзиві письмово повідомило суд, що воно не поширювало інформацію про А.Портнова і що у них «нема стовідсоткової впевненості, що це саме вони поширили цю інформацію» і що до них взагалі мають якесь відношення назви «ГО «Громадське телебачення», «hro», «hromadske», «hromadske.ua» , «pro hromadske», веб-сайт https://hromadske.ua», а висновки про створення «Громадським» «YouTube каналу з назвою «hromadske» є сумнівними в належність телеграм каналу https://t.me/hromadske_ua і Фейсбук-сторінки «Громадського» саме «Громадському» є недоведеною.

Як відомо, «Громадське» опублікувало матеріал про начебто участь повʼязаних з А.Портновим осіб в реалізації російської програми розвитку Криму «Таврія» в окупованому Криму. Але в судовому процесі виявилося, що такої програми не існувало і журналісти переплутали її з речовим ринком «Таврія» в Сімферополі, яким володів футбольний клуб «Таврія». Журналісти «Громадського» прийняли слово «Таврія» за раніше невідому російську програму розвитку Криму, про яку немає згадок у відкритих джерелах і яку вони, на думку захисту А.Портнова, вигадали самі, пославшись на невідомі «власні джерела».

Видання повідомляє, що автор матеріалу Ярослава Вольвач має давнє особисте знайомство з обвинуваченим у державній зраді Олегом Кулінічем, який причетний до здачі півдня України російській армії під час початку повномасштабного вторгнення і знаходиться зараз під вартою.

Наступне судове засідання у справі А.Портнова проти «Громадського» відбудеться у Печерському районному суді 18 червня, повідомила адвокат.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.