Я не підлягаю кримінальній відповідальності: колишній голова КСУ, наразі – “біженець” з Відня Олександр Тупицький

Колишній голова і екссуддя Конституційного суду України Олександр Тупицький вже пів року проживає в австрійському Відні як біженець і стверджує, що перетнув український кордон законно, як “звільнений від мобілізації”.

Про це пише Українська правда.

Так на запитання, чому саме у Відні, Тупицький зазначив: “Ну а яка різниця Відень чи не Відень?… Ні в мене нерухомості немає. Я знімаю квартиру”.

Хоча за інформацією журналістів “Радіо Свобода” офіційно Тупицький український кордон не перетинав, сам він стверджує, що має відповідну довідку про звільнення від мобілізації (як суддя) і виїхав з України (через кордон з Угорщиною) законно, за сімейними обставинами. Хоча при цьому не пам’ятає, через який пункт пропуску виїжджав.

“Дружина мала народити дитину і якраз йшли активні бойові дії, і уявіть її психологічний стан, коли ми виїхали з Києва у Васильків, а тоді у Василькові аеродром. Ну знаєте, я не буду розказувати зараз ці всі події. Це всі знають. Потім перемістилися на західну Україну.

Там тоже було небезпечно і тоді там же тоже Львів бомбили, і було питання, чи в Ужгород виїжджати і оце ж народження дитини, і його ж не можна відтермінувати. У дружини були складності з пологами, і тому вона прийняла рішення виїхати і народжувати за кордоном, і тому, я вважаю, що я виконав свій не те що обов’язок. Я вважаю що я мав так поступити. Щоб не покинути ні дітей, ні дружину – виїхати разом з ними за кордон…

Я перетинав кордон. У мене є довідка, про яку не говорять органи слідства – довідка про те, що я не підлягаю мобілізації, тому я виїжджав, я вважаю, на законних підставах. А те, що чинили перешкоди мого виїзду органи ДБР, це їхні питання.

..вони хотіли домовитися зі мною і телефонували моєму адвокату, щоб я написав заяву про звільнення з посади, тоді вони дадуть мені можливість виїхати за кордон. Я на цю сдєлку не пішов…

Більше того, в мене в мене є довідка, що я пройшов угорський пограничний контроль. Тобто я не якимись шляхами, невідомо як, появився тут у Відні.

Я вважаю, що органи ДБР прибрали мене з компьютера навмисно, щоб створити кримінальну справу. Але помилка в них одна, що я не підлягаю кримінальній відповідальності, даже якби все так було, тому що по-перше вибіркове ставлення. Стільки людей дійсно незаконно перетнули кордон.

…я не памятаю, який це був (пункт пропуску –ред.). Ну воно опубліковано. Я ще раз кажу, я якимось вуличками кордон не пересікав.

Я ще раз кажу, я не втік, я не підлягаю мобілізації. Я не втік від того, що мене могли мобілізувати. Сьогодні в мене є троє дітей – уже інша є підстава”.

Наразі колишній керівник Конституційного суду України офіційно – біженець у Відні. За його словами, його реєстрацію підтверджено віденською поліцією.

Тупицький з родиною мешкає у квартирі, яка розташована  в межах п’яти хвилин пішки від центральної площі. При цьому колишній високопосадовець жаліється – наразі у Відні залишився без державного забезпечення.

В Україні у суді слухається справа про незаконні виплати зарплат у Конституційному суді. Також Офіс генпрокурора підозрює Тупицького у підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка.

У травні Тупицького було оголошено у міжнародний розшук. У липні його заочно заарештували. ДБР збиралось клопотати про екстрадицію Тупицького в Україну.

Зрештою у розмові з журналістом УП Тупицький визнає, що у Відні знаходиться не лише через війну в Україні, а й через побоювання арешту.

Тупицький декілька разів відкидає усі звинувачення і наостанок невпевнено обіцяє повернутися до України, аби це довести.

Два роки тому Конституційний суд, керівником якого був саме Олександр Тупицький, скасував електронні декларації, відповідальність за незаконне збагачення та ще цілу низку норм антикорупційного законодавства.