Я пишаюся тим, що я адвокат. І я пишаюся за нашу спільноту, яка допомагає ЗСУ, допомагає своїм адвокатам: Голова ради адвокатів Волинської області Галина Руденко

24 лютого 2022 року російська федерація почала повномасштабну війну проти України, в зв’язку з чим на всій території України був запроваджений воєнний стан. Як адвокати Волинської області допомагають наблизити перемогу ми запитали у Голови Ради адвокатів Волинської області Галини Руденко.

“Ви знаєте, ми зразу контактували з усіма, і що стосується наприклад, госпіталів, лікарень, безперечно що в нас теж є поранені, і лікуються не лише адвокати. Але ми теж стараємося по-можливості допомогти.

У нас кожен адвокат, можна сказати, ще й волонтерить. Не будучи волонтером, не зареєструвавшись, але кожен із них практично займається допомогою. У нашому звіті є конкретні цифри допомоги: 20 автомобілів, 5 дронів, 10 пічок-буржуйок.

Перші дні, це було неочікувано, і безперечно, що потребували самого необхідного. У першу чергу взуття, особливо певних розмірів, тому що не вистачало: карематів, спальних мішків. Ми не перераховували тоді кошти, які виділили із Ради адвокатів, і до речі, я вдячна адвокатам, тому що частка кожного в цьому є, тому що вони сплачували внески, із них ми виділили 100 000 гривень, і ми вирішили, що треба придбати усе необхідне. Ми шукали за кордоном, бо тут одразу все зникло у нас. Військове спорядження, по тих магазинах, які були спеціалізовані магазини, ми шукали у Польщі, в Німеччині, тому що тоді була така потреба. З часом потреби змінилися, і зараз вже приходять до нас адвокати і кажуть: ми вже забезпечені практично усім. Але автомобілі, дрони – це таке, що воно може прийти в непридатність, знищено може бути, і це потрібно відновлювати.

Нещодавно я спілкувалась з адвокатом, який розповів мені: Галино Андріївно, можливо я не дуже активно приймаю участь у зборах, які Ви влаштовуєте, але я сам допомагаю військовій частині, і я коли отримую зараз гонорар, то я майже весь його витрачаю на те, щоб забезпечити військовозобов’язаних механізованої бригади усім необхідним. І це теж дуже дивує, бо я думаю: а скільки я ще не знаю з того, що кожен адвокат допомагає. Я знаю таких адвокатів, які практично щомісячно, хай небагато, але перераховують на потреби ЗСУ кошти. Тобто кожен адвокат намагається наблизити перемогу нашу. І я думаю, що якщо б узагальнити, що кожен з адвокатів зробив, то я думаю, що ми би здивувалися усі. І я думаю, що це не тільки у нас в області. Я думаю, що це в кожній області адвокати збирають якусь допомогу, направляють кошти.

І я пишаюся тим, що я адвокат. І я пишаюся за нашу спільноту, яка допомагає ЗСУ, допомагає своїм адвокатам”, – зазначила Голова ради адвокатів Волинської області Руденко.