Як юрист і фінансист відмовилися від корпоративного життя, щоб створити застосунок для перукарів вартістю 750 мільйонів доларів

Сонг ЛаРон і Дейв Салвант залишили свої робочі місця, щоб створити програмне забезпечення для бронювання для 109 000 перукарень США. Сьогодні їхній швидкозростаючий стартап Squire Technologies оцінюється приблизно в 60 разів більше, ніж роком раніше, і він представлений у цьогорічному Forbes Next Billion Startups.

Про це пише Forbes.

Коли Сонг ЛаРон і Дейв Салвант заснували Squire Technologies у 2015 році, вони заплатили графіті-художнику кілька сотень доларів, щоб він намалював дизайн «Download Squire» на вулицях Манхеттену. Це був недорогий партизанський маркетинг для їхнього додатка для запису в перукарню. Вони зареєстрували близько 50 перукарів у восьми або дев’яти перукарнях, ходячи від однієї до іншої, розмовляючи з власниками, але оскільки так мало клієнтів завантажували додаток, це було майже марним. Існуюча клієнтура продовжувала записуватись телефоном, що іноді викликало подвійне бронювання. Гірше того, перукарі скаржилися, що додаток Squire не допомагає їм керувати своїми перукарнями.

Ні ЛаРон, 37-річний корпоративний юрист, ні Салвант, якому 36 років і він працював у сфері фінансів, раніше не працювали в перукарні та не керували невеликими бізнесами. Тож, у 2016 році вони зробили сміливий крок: вони витратили 20 000 доларів США з 60 000 доларів готівки, які у них були, щоб орендувати “вмираючу” перукарню на ринку Челсі на Манхеттені. «Це дало нам тестову кухню для розробки програмного забезпечення», — згадує Салвант, президент компанії. «Це була величезна авантюра».

Вони не стригли волосся, але вони робили все інше: керували стійкою реєстрації, змітали волосся з підлоги, замовляли товари, спілкувалися з клієнтами. Це був прискорений курс того, як насправді працюють перукарні. Зовні перукарня виглядає просто: замовте зустріч, отримайте стрижку, оплатіть готівкою або кредитною карткою. Але за лаштунками ховаються складнощі бізнесу, в якому перукарі можуть орендувати стільці в магазині або стикатись з різними причинами зменшення доходу, чайові можуть бути готівкою або кредитом, і кожен перукар може встановлювати власний графік і власні ціни. ЛаРон і Салвант зрозуміли, що їм доведеться переробляти Squire із прославленого додатка для бронювання часу на щось, що може впоратися з усіма дрібними “головними болями”, пов’язаними з веденням дуже особливого типу малого бізнесу.

Сьогодні нью-йоркська компанія Squire продає своє програмне забезпечення та послуги більше, ніж 2800 перукарням у Сполучених Штатах, Канаді та Великобританії. Кожна з них оплачує щомісячну підписку (від 100 до 250 доларів США на місяць в залежності від розташування), а також додаткові комісії за транзакції. Програмне забезпечення Squire (яке магазини, як правило, брендують власним логотипом) пропонує не лише базові послуги бронювання та оплати, але й може допомогти розділити квитанції між численними перукарями салону. Він може автоматично керувати виплатою чайових, а також обробляти платежі за оренду крісла. Зараз стартап вивчає можливість розширення фінансових послуг, пропонуючи дебетові картки (у партнерстві зі стартапом Bond Financial Technologies) і тестуючи розповсюдження таких товарів, як леза для гоління та пляшки з аміаком.

Минулого року фірма заробила близько 4 мільйонів доларів доходу, незважаючи на відмову від передплати під час пандемії, коли майже всі перукарні були закриті. Фірма має намір потроїти цю цифру до 12 мільйонів доларів. У липні Squire залучив додаткові 60 мільйонів доларів інвестицій у аукціоні, який проводив Tiger Global.

Минулого літа капіталізація Squire перевищила 750 мільйонів доларів, що в 60 разів більше очікуваного доходу цього року. Щоб виправдати таку високу оцінку та задовольнити своїх інвесторів, ЛаРон і Салвант повинні твердо тримати ногу на акселераторі, додаючи більше перукарень і більше послуг.

«Бізнес зростає настільки швидко, що я не думаю, що дохід протягом року — це той момент, яким вони найбільше пишаються», — каже ЛаРон. «Назва гри — більше зростання».