Пішов з життя видатний український юрист-міжнародник, доктор юридичних наук, професор Володимир Василенко

Сьогодні зранку на 87 році пішов з життя видатний український юрист-міжнародник, доктор юридичних наук, професор Володимир Андрійович Василенко.

Про це повідомляють його колеги.

Володимир Василенко закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1959 році та аспірантуру за спеціальністю «Міжнародне право» у 1964 році. Автор монографій «Відповідальність держави за міжнародні правопорушення» та «Міжнародно-правові санкції».

Багато років викладав міжнародне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університеті імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянській академії.

В 1972—1992 рр. був науковим консультантом МЗС України з правових питань.

З 1989 року брав участь у виробленні юридичних підвалин економічної самостійності України, а вже навесні 1990 року підготував перший проєкт Декларації про державний суверенітет України і взяв участь у виробленні остаточного варіанта Декларації.

З 1992 року — посол України у країнах Бенілюкс, а також представник України при Європейському Союзі та НАТО. В 1998—2002 рр. — посол у Великій Британії і за сумісництвом в Ірландії.

У 1991—2009 рр. неодноразово брав участь у Роботі Генеральної Асамблеї ООН як експерт, радник, заступник члена делегації й член делегації України.

У 2001 році був обраний Генасамблеєю ООН до Міжнародного Кримінального Трибуналу з колишньої Югославії, де працював суддею до січня 2005 року. З 2006 року по 2010 рік — представник України в Раді ООН із прав людини.

У 2008 Уповноважений України в Міжнародному Суді ООН під час розгляду справи Румунія проти України.

Делегат Установчого з’їзду Народного Руху України, член редакційної комісії з’їзду, член першого складу Великої ради НРУ.

Редакція висловлює почуття рідним та близьким Володимира Андрійовича.