Особливу увагу слід приділяти тим скаргам, що подаються процесуальними опонентами в інтересах клієнтів адвокатів або інших учасників процесу. Визначальним у таких випадках є оцінка поведінки адвоката з боку тих осіб, про порушення прав та інтересів яких йдеться у скарзі.
Таку рекомендацію кваліфікаційно-дисциплінарним комісіям адвокатури дала ВКДКА в Узагальненні дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо заяв (скарг) представників прокуратури та правоохоронних органів (рішення № V-006/2021 від 27.05.2021), повідомляє Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.
Адвокат уклав договір про надання правової допомоги на захист прав та охоронюваних законом інтересів у кримінальному провадженні із підозрюваним.
Через неявки адвоката на слідчі дії прокурор подав скаргу до КДКА. Серед інших аргументів, скаржник стверджував, що адвокат при прийнятті доручення про надання правової допомоги особі у кримінальному провадженні не повідомив клієнта про складнощі і можливі негативні наслідки для результату виконання доручення, пов’язані з обсягом його зайнятості, що призвело саме до нездійснення належного, своєчасного, компетентного та добросовісного захисту підозрюваного у кримінальному провадженні.
Із цього приводу у КДКА констатували, що жодних нарікань, скарг та зауважень з боку особи, якій надавалась правова допомога, встановлено не було. Всі дії по захисту підозрюваного у кримінальному провадженні відповідали вимогам діючого кримінального процесуального законодавства України та були спрямовані на сумлінне виконання своїх обов’язків.
З урахуванням інших обставин, дисциплінарна палата, яку підтримала ВКДКА, відмовила в порушенні дисциплінарної справи відносно адвоката (рішення № І-019/2018).