Якщо вина Гетманцева у втручанні в діяльність судових органів буде доведена, йому може загрожувати кримінальне покарання: адвокат Лещенко

Якщо в суді буде доведена вина у втручанні в діяльність судових органів, голові податкового комітету Ради Данилу Гетманцеву може загрожувати кримінальна відповідальність.

Таку думку висловив адвокат Андрій Лещенко для УНН .

Раніше Гетманцев опублікував у Telegram-каналі кілька дописів , у яких, закликав громадськість до тиску на суд та відверто критикував рішення суддів. Суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Циктіч звернувся з повідомленням про втручання у діяльність судді до Вищої ради правосуддя і Офісу Генерального прокурора та заявив про тиск з боку Гетманцева і намагання народного депутат впливати на рішення суду.

“Заява про тиск розглядається ВРП, потім, якщо вона є обґрунтованою, то Вища рада правосуддя її задовольняє і  відомості  передають  до уповноважених органів – в Офіс Генерального прокурора, чи уповноваженим органам досудового слідства. Надалі правоохоронні органи після отримання повідомлення про злочин зобов’язані внести відомості про кримінальне правопорушення  в Єдиний реєстр досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування”, – зазначив адвокат Лещенко.

Він додав, що у разі, якщо суд  визнає  особу винною, то йому загрожує  кримінальне покарання за втручання в діяльність судових органів.

“Тут може бути кримінальна відповідальність, передбачена статтею 376 ККУ щодо втручання у діяльність судових органів. Але тут треба з’ясувати, яка була мета кримінального правопорушення –  перешкодити виконанню службових обов’язків судді  або  добитися винесення неправосудного рішення”, – зазначив Лещенко.

Адвокат додав, що це кримінальне правопорушення  є нетяжким злочином, і за частиною 1 статті 376 КК України карається штрафом або виправними роботами на строк до двох років, а за частиною 2 цієї статті  максимальне покарання за нього –  позбавлення волі на строк до 3-х років.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.