Єдиною підставою для перегляду рішення пенсійного органу про перерахунок пенсії є виявлення порушень законодавства: суддя ВС Бучик

Суддя КАС ВС Анна Бучик зазначила, що, незважаючи на воєнний стан, соціальний захист фізичних осіб не припиняється і не припинявся навіть у цей складний для країни час. 

Про це повідомляє Судова влада.

Суддя ознайомила з актуальними позиціями Верховного Суду з розгляду справ щодо соціального захисту фізичних осіб та звернула увагу на постанову КАС ВС від 29 серпня 2022 року у справі № 540/1748/19 про єдину підставу для перегляду рішення пенсійного органу про перерахунок пенсії під час інвентаризації пенсійних справ.

Суд вказав, що єдиною підставою для перегляду рішення пенсійного органу про перерахунок пенсії під час інвентаризації пенсійних справ є виявлення порушень законодавства.

У постанові від 11 травня 2022 року у справі № 661/404/17 щодо формули визначення заробітної плати для обчислення пенсії Верховний Суд зазначив, що передбачена ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» формула визначення заробітної плати для обчислення пенсії та формула визначення коефіцієнта заробітної плати за кожний місяць страхового стажу є єдиним і застосовуються до всієї заробітної плати, яка враховується при обчисленні пенсії.