Європейський парламент ухвалив резолюцію до річниці вторгнення російської федерації в Україну

Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію з приводу першої річниці повномасштабної військової агресії рф проти України, яка розпочалася із прямого вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року. 

Про це повідомляється на сайті Європейського парламенту.

«росія здійснює злочинну, неспровоковану та нічим не виправдану агресивну війну проти України з 24 лютого 2022 року, …що є грубим та показовим порушенням Хартії ООН та фундаментальних принципів міжнародного права…. Україна страждала від російської агресії, починаючи з протестів, які відбулися у листопаді 2013 року проти рішення тодішнього президента призупинити підписання Угоди про асоціацію ЄС – Україна… Дії росії в Україні протягом минулого року продовжують загрожувати миру й безпеці в Європі та у світі», – йдеться у документі. 

Під час пленарного засідання у Страсбурзі «за» цю резолюцію проголосували 444, «проти» – 26 депутатів Європейського парламенту, утрималися ще 37 європейських політиків.

Резолюція відображає злочини, які російські війська здійснили на території України, включаючи невибіркові атаки по житлових районах та цивільній інфраструктурі, внаслідок яких вже загинули тисячі мирних людей, серед них – сотні дітей.

Документ засуджує скоєне окупантами насильство проти населення України, включаючи вбивства, тортури, знущання, сексуальне насильство, викрадення людей та їх примусове переміщення, зокрема насильницьке вивезення до росії тисячі українських дітей.