Інформаційне Агентство “Адвокат Пост” позивається до КМУ

Інформаційне Агентство “Адвокат Пост” позивається до Офісу реформ Кабінету Міністрів України, прем’єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, Кабінету Міністрів України про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.

Підставою для такого позову стала відсутність відповіді на запит на інформацію, що призвело до порушення Закону “Про інформацію” та принципу відкритості та прозорості діяльності владних органів.

Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання.

Нагадаємо, на урядовому порталі оприлюднені для коментування проекти розділів плану заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України. Зокрема, оприлюднені матеріали 24 робочих груп Національної ради, серед них – робочої групи «Юстиція».

Водночас, відсутня інформація стосовно складу робочих груп, в тому числі і згаданої групи «Юстиція», проведених засідань чи їхніх анонсів, будь-яких рішень, прийнятих робочою групою.

Зважаючи на те, що Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр є співголовою Нацради, а інформаційно-аналітичне забезпечення цього органу та його робочих груп покладається на Офіс реформ Кабінету міністрів, на підставі закону України «Про інформацію» редакція звернулась до Кабінету міністрів України з проханням надати інформацію з наступних питань:

  1. Про персональний склад робочої групи «Юстиція» Національної ради з питань відновлення України, ким і коли він був затверджений і яким наразі є актуальний перелік включених до складу осіб, хто є головою цієї робочої групи.
  2. Ким і коли був затверджений документ під назвою «Матеріали «Робочої групи «Юстиція», який наразі має статус проєкту, чи існує рішення про затвердження цього документу\проєкту.
  3. Ким і коли він був представлений під час конференції у Лугано (Швейцарія)

Секретаріат Кабінету Міністрів України переадресував ці питання до Міністерства юстиції України. В свою чергу заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць повідомила, що Міністерство не володіє такою інформацією.

З матеріалами робочої групи “Юстиція” можна ознайомитись за посиланням.