Ініціативи нової судової реформи не можуть бути відповіддю на попередні провальні зміни в судовій системі: Марина Ставнійчук

Перш, ніж братися за нову судову реформу, влада має виконувати рішення судів, які вже набули чинності. Зокрема, і Конституційного суду України. Про це заявила Голова Комітету Голова Комітету з питань верховенства права при НААУ Марина Ставнійчук в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

«На початку лютого 2015 року прийняли закон про відновлення довіри до судової влади. Шостий рік судова влада після відновлення тієї довіри не може прийти до пам’яті – суди закриті, доступу до ефективного правосуддя в державі немає, судді не призначені, а сьогодні кажуть, що треба починати нову судову реформу», – обурилась адвокат.

Марина Ставнійчук порадила владі досконально вивчити Основний Закон, перш ніж приймати голослівні рішення.

«Розділ Конституції України, який стосуються КСУ, в новій редакції був ухвалений при здійсненні судової реформи у 2016 році. Про які політичні компроміси ми говоримо? За абсолютно новими європейськими стандартами сформований і запроваджений механізм припинення повноважень і звільнення суддів Конституційного суду. Мені смішно, коли Міністр юстиції розказує про те, що не можна без КСУ внести зміни до Конституції України. В жодній європейській країні без КСУ ви не внесете зміни до Основного Закону. Це норма», – пояснила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект №3711, який вносить зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування. 5 листопада ВР направила його на доопрацювання. У Висновку щодо законопроекту Венеційська комісія зауважує на необхідності стабільного законодавства про судоустрій.