Народні депутати України проголосували за внесення змін до статті 212 Сімейного кодексу України щодо визначення осіб, які не можуть бути усиновлювачами.
За таке рішення проголосували 253 народних депутати.
Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту метою прийняття документу є законодавче забезпечення захисту найкращих інтересів дитини при вирішенні питання усиновлення, влаштування до інших форм сімейного виховання.
Сімейним кодексом України передбачено, що держава бере під свою охорону кожну дитину-сироту і дитину, позбавлену батьківського піклування. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей,
любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Статтею 212 Сімейного кодексу України визначено коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами. Відповідно до статей 244, 252, 2562 та 2566 Сімейного кодексу України особи зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України не можуть бути також опікунами, піклувальниками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками – вихователями дитини.
Законопроектом внесено зміни до статті 212 Сімейного Кодексу України та розширено коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами, доповнивши його особами, які були засуджені за кримінальні правопорушення, передбачені статтями 111 «Державна зрада», 1111 «Колабораційна діяльність», 1112 «Пособництво державі-агресору», 4362 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників» Кримінального кодексу України. А також визначити, що усиновлювачем не може бути особа, яка була притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.