Інструменти тайм-менеджменту. Як адвокату встигати все: бізнес-медіатор та адвокат Марина Саєнко

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “Інструменти тайм-менеджменту: як адвокату встигати все?”, Саєнко Марина – адвокат, бізнес-медіатор Промислово-торгівельної палати Мюнхена та Верхньої Баварії, керуючий партнер АО “Закон Перемоги”, медіатор Центру медіації Київської ТПП, сертифікований тренер з розвитку Soft Skills, розповіла про принципи управління робочим часом адвоката.

Тайм-менеджмент – це мистецтво управління часом, і не лише робочим, а взагалі часом всієї доби.

Потрібно чітко визначати наскільки те чим ви займаєтесь і витрачаєте для цього свій час є важливим саме для вас.

Важливо вміти ставити цілі: професійні, особистісного розвитку, особистого життя і тд. І для того щоб керувати сьогоднішнім днем, потрібно займатись стратегічним плануванням.

Потрібно зазначити, що важливим моментом є саме той напрямок роботи, який виконує адвокат, тобто чи приносить задоволення виконання даного завдання. Тому перед тим як розпочинати щось робити потрібно зрозуміти для чого це потрібно і чи потрібно взагалі.

Рушійною силою, яку потрібно завжди знаходити – є мотивація.

Ключовим моментом у правильному розприділенні часу є вміння розставляти приорітети. Цьому допоможе матриця Ейзенхауера. Суть її полягає в тому, що потрібно розподілити всі справи по пунктах:

  • термінові важливі справи
  • термінові не важливі справи
  • нетермінові важливі справи
  • нетермінові не важливі справи

Важливим моментом який потрібно застосовувати це гнучкість планування. Це дає можливість структурувати час і нічого не забувати, розуміти баланс робочого часу.

Важливою є також робота в команді і віра в команду, що дає можливість швидкого, ефективного зростання, розширення перспектив.

Цікавим інструментом є метод Pomodoro. Суть методу зводиться до того, що потрібно сконцентрувати увагу для виконання певного об’єму роботи протягом 25 хвилин, не відволікаючись при цьому ні на що.

Але потрібно зазначити, що все залежить від кожної людини індивідуально, а саме від її бажання навчитись правильно розпоряджатись своїм часом.

“Майбутнє належить тим, хто вірить у красу своїх мрій” ( Елеонора Рузвельт)