Кардинальні зміни за 9 років роботи НААУ є яскравим прикладом швидкого розвитку України: Іван Гречківський

Від моменту створення в 2012 році Національна асоціація адвокатів України змогла не лише перейняти найкращі міжнародні практики, але й створити власні розробки, якими цікавляться колеги з інших країн.

Про це розповів голова комітету з міжнародних зв’язків НААУ Іван Гречківський під час конференції «ЄС та Східне партнерство», організованої фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Він наголосив, що на момент ухвалення в 2012 році нового закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який передбачав створення незалежної самоврядної організації адвокатів, українська адвокатура не мала жодних напрацювань в цій сфері, тому НААУ будувалася буквально «з нуля».

«Коли ми були засновані в 2012 році, найбільш швидким шляхом щось зробити було подивитися на підходи західних країн, скопіювати успішні практики та дуже швидко імплементувати їх в Україні», – розповів голова комітету.

І менш ніж за 10 років українській адвокатурі вдалося розбудувати потужну організацію, яка не лише перетворилася на найбільш стабільний інститут в системі правосуддя, але й розробила власні інструменти роботи, якими цікавляться адвокати з інших країн.

«За кілька останніх років Національна асоціація адвокатів України напрацювала власні ноу-хау, зокрема в сфері цифрової трансформації», – наголосив він.

Цікавість міжнародних партнерів викликають, серед іншого, Єдиний реєстр адвокатів, електронний ордер адвоката, система реєстрації та обліку балів з підвищення професійного рівня адвокатів, а також онлайн-платформи підвищення професійного рівня адвокатів.

Іван Гречківський наголосив, що також за 9 років роботи НААУ кардинально змінилася ситуація в сфері дотримання прав адвокатів в Україні.

Це пояснюється з одного боку тим, що на момент створення незалежної самоврядної організації адвокатів в українській системі правосуддя майже не було інших реформованих інститутів, але з іншого – це також результат системної роботи НААУ.

«Коли я очолив В 2016 році комітет з міжнародних зв’язків НААУ, ми готували дуже багато заяв та коментарів для міжнародних організацій про величезну кількість втручань з боку держави і дуже серйозні порушення прав адвокатів… І я дуже радий, що до 2021 року ситуація кардинально змінилася. Звичайно, порушення залишаються, але вони вже геть інші, ніж ще кілька років назад», – наголосив Іван Гречківський.

Він переконаний, що такі кардинальні зміни за 9 років роботи НААУ є яскравим прикладом швидкого розвитку України.

Голова комітету НААУ висловив сподівання, що країни Європейського Союзу віддадуть належне таким темпам розвиту і розглядатимуть Україну як рівноправного партнера, якому є що запропонувати ЄС