Коломієць фактично заявила про застосування нею політичної корупції в українському парламенті

Заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Валерія Коломієць заявила, що вона є тією особою, яка “вибиває” у депутатів під час формування бюджету країни сотні мільйонів для підтримки системи Безоплатної правової допомоги, і називає це відсутністю впливу на систему.

Про це вона повідомила в Інтерв’ю для ресурсу Лойєр.

“Ще в мене звісно одна з найважливіших на сьогоднішній момент сфер – це безоплатна правова допомога який сьогодні вже 10 років. І яка на сьогоднішній момент, так само які усі державні структури, опинилася в цій ситуації – повного недофінансування на наступний рік. І ми зараз якраз вже от вже навіть партнерам презентували – як ми бачимо оптимізацію нашої роботи. Оптимізація звучить занадто грубо.

У нас дуже класна задача стоїть: ми маємо не зменшити можливість доступу кожної людини до правосуддя, але при тому зменшити наші функціональні можливості. Це дуже непересічна історія, але ми насправді знайшли, як це зробити, як оптимізувати адмінресурс. Як залучати і більш якісно співпрацювати з партнерами, із органами місцевої влади – ось це найважливіша моя задача – з ними побудувати кращу співпрацю. І як при тому зробити так щоб люди могли дійсно отримувати супровід та допомогу, яка їм потрібна. І ми тим більше були підготовлені Ковідом і карантином. Ще тоді просто керівництво системи безоплатної правової допомоги дуже якісно перевело консультування і взагалі надання правової допомоги у дистанційний режим. Вони тоді дуже гарно цю всю систему розробили, одразу почали вкладати весь ресурс у розвиток цих напрямків. І зараз ми бачимо, що очевидно що воно далі так має розвиватися.

Тобто, тут дуже багато таких стратегічних класних задач, насправді, і я рада що я можу тут підтримати керівництво системи. Тому що, я не можу прямо на них впливати, очевидно, тому що вони незалежні.

Але їм дуже часто потрібно якраз скажімо так політичний support, типу там вибити сто мільйонів гривень, як це було кілька років тому назад, коли ще можна було у депутатів вибити під час ухвалення бюджету, випросити. Вибити не так звучить. Ну зараз, відповідно, цього не можна зробити, і якісь інші речі”, зізналась Коломієць у своїх діяннях.