Коли єдність судової практики починає конфліктувати з розвитком, то ми маємо пожертвувати єдністю на користь розвитку практики: Данішевська

Верховний суд повинен забезпечити захист та справедливі рішення, бо єдність практики не може бути самоціллю.

Про це заявила Валентина Данішевська, Голова Верховного суду у відставці в інтерв’ю Юридична практика.

“Коли єдність судової практики починає конфліктувати з розвитком, то ми маємо пожертвувати єдністю на користь розвитку практики. Ми не можемо не розвиватися. Проте якщо говорити про баланс, то такі відступи не повинні бути частими, бо не аж так швидко змінюються суспільні відносини.

Поява різної практики — це природна річ. Не можуть п’ять тисяч суддів однаково думати. До того ж це залежить не лише від суддів, а й від переконливості адвокатів. Якщо сторона знайшла нові аргументи, навела приклади з міжнародної практики, це все має враховувати суддя під час ухвалення рішення”, зазначила Данішевська.

На її думку, на єдність практики впливають і всеохопність поглядів, і ракурси, з яких ми можемо подивитися на проблему, і саме життя.