Колишній помічник Генерального прокурора США відмовився надавати свідчення щодо подій навколо Капітолію 6 січня

Колишній помічник генерального прокурора, який приєднався до колишнього президента Дональда Трампа після того, як він програв вибори у 2020 році, відмовився надавати свідчення комітету Палати представників, який розслідує повстання Капітолію 6 січня.

Про це пише 104.5 WOKV.

Джеффрі Кларк, який відстоював спроби Трампа скасувати вибори, представив комітету лист, в якому говорилося, що він не відповідатиме на запитання, засновані на заявах Трампа щодо привілеїв виконавчої влади, у тому числі в судовій справі. Кларк залишив засідання комітету зі своїм адвокатом, який сказав журналістам, що вони прямують «додому».

Від’їжджаючи Кларк відмовився надавати журналістам коментарі.

У своїй заяві у п’ятницю ввечері голова комітету Бенні Томпсон підтвердив, що Кларк відмовився відповідати на запитання і сказав, і назвав їх неприйнятними. А голова комітету повідомив, що Кларк «має дуже мало часу» для того, щоб переглянути свою позицію і почати співпрацювати.

«Дивно, що хтось, хто ще недавно займав позицію громадської довіри щодо дотримання Конституції, тепер ховається за туманними заявами колишнього президента про привілеї, відмовляється відповідати на запитання про напад на нашу демократію та продовжує напад на законну владу”, – сказав Томпсон.

Відмова Кларка є останнім наслідком спроби Трампа заявити про привілеї виконавчої влади в судовому процесі, який він почав проти комітету та Національного архіву. Позов має на меті заблокувати можливість уряду оприлюднити деталі внутрішніх документів Білого дому, включаючи журнали викликів, чернетки зауважень, промови та рукописні нотатки співробітників до і під час повстання. Президент Джо Байден поки що відмовився від привілеїв виконавчої влади щодо майже всіх документів, які запитував комітет, посилаючись на необхідність комісії розслідувати насильницький напад.