Колишній адвокат Трампа Майкл Коен дав свідчення у справі про виплату грошей “за мовчання” порнозірці Деніелс

Колишній адвокат експрезидента США Дональда Трампа Майкл Коен дав свідчення у суді у справі про виплату грошей “за мовчання” порнозірці Стормі Деніелс.

Про це повідомляє Bloomberg.

Деніелс стверджує, що у них із Трампом був сексуальний контакт у 2006 році. Коен безпосередньо пов’язав колишнього американського лідера з виплатою грошей Деніелс за те, щоб історія про їхній імовірний зв’язок не потрапила в новини напередодні виборів президента США 2016 року.

Коен згадав розмову в жовтні 2016 року, в якій Трамп сказав, що публічне розкриття історії з Деніелс означатиме “катастрофу” для його спроб отримати посаду президента. Трамп висловив розчарування тим, що Деніелс намагається продати цю історію ЗМІ, і сказав Коену заплатити їй 130 тисяч доларів за мовчання.

Коен розповів про низку електронних листів, повідомлень і дискусій, в тому числі про вказівки Трампа. Його свідчення є потенційно найбільш руйнівними проти колишнього президента, оскільки Коен розповів про те, як Трамп нібито давав йому вказівки сфальсифікувати фінансові документи.

Коен роками зберігав секрети Трампа до сварки у 2018 році, коли адвокат визнав себе винним у порушенні правил фінансування виборчої кампанії через виплату грошей за мовчання. У серпні 2022 року Коен визнав себе винним у федеральному суді Нью-Йорка, заявивши, що заплатив двом жінкам, щоб вони не розголошували свої ймовірні зв’язки з Трампом.

Свідчення Коена є вирішальним моментом для окружного прокурора, який повинен переконати присяжних, що Трамп сфальсифікував десятки ділових документів, аби приховати справжню мету чеків, які він виписував Коену протягом 2017 року. Це одна з чотирьох кримінальних справ, з якими зіштовхнувся Трамп у ході нинішньої передвиборчої кампанії за повернення в Білий дім.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.