Колишнього суддю районного суду Києва судитимуть за незаконне позбавлення прав автомайданівців

Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з Офісом Генерального прокурора завершили досудове розслідування відносно колишнього судді одного з районних судів м. Києва.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Він обвинувачується у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів та зборів громадян шляхом незаконного притягнення їх учасників до адміністративної відповідальності (ст. 340 КК України).

Так, 17 січня 2014 року обвинувачений незаконного притягнув до адмінвідповідальності двох громадян за нібито порушення Правил дорожнього руху під час участі в автопробігу до резиденції «Межигір’я» в складі колони автомобілів «Автомайдану» у грудні 2013 року. При цьому єдиним доказом провини вказаних осіб були сфальсифіковані рапорти інспекторів ДАІ.

Доводи водіїв щодо непричетності до будь-яких правопорушень суддею були відхилені, а їх позбавлено права керувати транспортними засобами на різний строк.

Такі дії, на думку судді, мали зупинити інших активістів від участі у цьому русі

Обвинувальний акт направлено до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.