Комітет БПД НААУ готуватиме другий Звіт щодо проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні

10 лютого у НААУ за участі заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Зокрема, під час засідання були обговорені нагальні питання функціонування системи БПД, проблеми законодавчого регулювання, надання БПД дітям та їх законним представникам, які перебувають за межами України, а також питання щодо організації заходів з підвищення кваліфікації для адвокатів системи БПД.

Членами Ради Комітету було представлено попередньо здійснений аналіз законодавства у сфері надання БПД та висновки щодо невідповідності підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють відповідні правовідносини Конституції України та законам України «Про безоплатну правову допомогу» і «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

За результатами обговорення було прийнято рішення про необхідність підготовлення другого Звіту з проблемних питань функціонування системи БПД для опрацювання його на Раді адвокатів України. Присутні члени Ради Комітету обговорили питання щодо необхідності проведення опитування серед адвокатів, які співпрацюють із системою БПД, з метою одержання інформації щодо практичних проблем адвокатів під час надання ними безоплатної правової допомоги. Так було сформовано орієнтовний перелік питань та прийнято рішення про формування спеціального опитувальника.

Голова Комітету Оксана Каденко звернула увагу колег на необхідність розроблення не лише вебінарів з підвищення кваліфікації, а й спеціальних курсів на платформі Вищої школи адвокатури, які адвокати системи БПД зможуть проходити у будь-який зручний для них час. Такі курси перш за все мають бути цікавими, актуальними і доступними для усіх адвокатів.

Також було затверджено план роботи Комітету на 2023 рік: здійснення моніторингу та аналізу законодавства, формування пропозицій щодо удосконалення системи БПД, аналіз дисциплінарної практики Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо адвокатів, дисциплінарні провадження відносно яких пов’язані з наданням БПД тощо.